Sailing in Cyclades – first stop Kynthos

Kohtusime Alimose sadamas kell 12.  Paadid olid olid valmis ja saime ennast kohe sisse seada . Pärast seda pidasime kiire koosoleku ja panime paika poelisti . Kogu pood oli täis laevadesse kraami ostavaid meeskondi ja pood ise oli tühjaks ostetud ja väikese valikuga.

Saime siiski piisavalt davaari ja nädala söögi hind tuli eur 100 per nägu . Õhtusöögid sadamate tarvernites lisaks.

24.09 kl 12:00 tavatiin Alimose satamassa. Laiturissa nr7  oli purjevene missä oli Suomen ja Viron lippu  eli oikea venekin löytyi helposti . Porukka kasassa ja pidetiin pikku palaveri missä sovitiin kauppalista. Lähikauppa oli täynnä ihmisiä joka osti viikoksi ruokaa ja valikoima oli pieni. Kahdesta kaupasta saimme tarvittavat ruuat ja kl 16 oli lähtö satamasta

Kell 16 startisime Alimose sadamast ja esimene oli ränk ülesõit. Algus oli lahe . Meie laevas oli peaaegu kogu ansambel Kotermann . Juba Alimose lahes oli lõõtsad kotist välja võetud ja kõlas kolme mehe laul . Mida pimedaks läks seda kaevasemaks läks meri . Kella 21 oli meie laevas välja antud kuldse roobi auhind – esimene oksendaja oli Ott . Järgmisena jäi kajutisse Irja ja kl23 ajal mina . Ma küll ei oksendanud aga hea olla ka ei olnud . Torm muudkui tõusis ja peale vajalike halsside tuli uutel roolimeestel ka paar kogematta halssi nii et sõit oli väga äkiline .

Alkumatka oli aika chill. Heti odetiin pikkuhaitarit laukuista ja kolmen miehen laulu kuului kaukaa.Kaikkilla oli hyvä mieli .Tunni tunnilta tuuli nousi ja aallot meni isommaksi. Kl 21 annettin meidän laivassa jo ensimmäinen palkinto kultainen Yrjö – ensimmäinen  oksentaja oli Ott. Seuraavaksi meni alas Irja ja kl23 mina. En kyllä oksentanut mutta olo ei ollut läheskään hyvä . Tormi nousi ja montaa kertaa pitii vaihtaa kurssia, pari kertaa tuli kurssin muutos myös että ruorimies ei ollut hereillä. Oli aika pompy road ja alla tuntui että tilanne on paha .

Kl1:30 ajal hakkasime sadamassa jõudma ja tekilt kõlas ainult kisa ja paat teki äkilisi manöövreid . Groot oli kinni kiilunud ja tormiga seda alla ei saanud . Olid päris pinevas hetked aga lõpuks kai ääres . Teine meeskond oli maabunud juba 1,5 h varem ja nemad võtsid meid vastu sadama tavernis . Loomulikult läks kohe lõõtsa mängimiseks ja ühislauluks . Hommikul parandas Kimmo laeva groodi ülekannet ja groot sai hästi tööle .

Ensimmäinen matka oli aika pitkä ja satamaan lähellä olimme vasta 01:30

Satamaan tullaan ilman purjeita ja sataman lähellä selvisi että isopurje ei tule alas. Riittävästi miesten voima ja purje tuli alas . Loppujen lopuksi olimme laiturissa kiinni . Toinen vene oli satamassa 1,5h aikasemmin ja he tervehtivat meidät tavernissa.  Vaikka kello olikin paljon yö jatkui musikilla ja laululla . Aamulla oli Kimmon ensimmäinen työ korjata isopurjen vetosysteemia.

Juba 9 ajal tuli sadamast korraldus merele minemiseks sestkl10 tuli sama kai äärde reisipraam.

Sadamast lahkumine läks viperusteta ja järgmine peatus oli ilusas kohas ujumine . Algne plaan oli sinna eelmisel õhtul ankrusse minna aga laht oli täis ja seepärast olime sadamas. Pärast ujumist keerasime paadi nina Serifose poole

Kl9 tuli satamasta käsky mennää merelle .

Satamasta lähtö meni hyvin ja ensimmäinen pysäkki oli kaunissa lahdessa uinti. Uinnin jälkeen suunta oli Serifosen saari . 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Team meeting before start
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Our captain viking Tom
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Me & Irja . Finally on the sea
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Our singing viking
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sea gets rough
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
First morning in Kynthos
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
First breakfast in the ship. Kimmos bag got wet and first two days all his closed was all over the ship
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ship repairs
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Our fellow ship Kallista
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
First swimming stop

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Next stop Serifos island Livadi harbour

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Next stop Sefiros island

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s